8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

Prasówki

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu Wszyscy znamy, że zabieg ćwiczeń, palenie tytoniu, spożywanie za dużej mierze gazie oraz dieta uboga w wyniki i warzywa nie wróżą nic dobrego. Elementy te znacząco zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia tętniczego lub udaru mózgu.

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

 

Istnieje jednak mało prostych, i równocześnie efektywnych kroków pozwalających usunąć tegoż zagrożenia.

kup traz

 

 

Poniżej przedstawiamy 8 owoców, jakie warto jeść, aby usunąć chorobie nadciśnieniowej oraz udarowi mózgu.

Banany

Lekarze zalecają spożywanie owoców w kierunku zmniejszenia za wygórowanego ciśnienia krwi. Wszystko dzięki ogromnej zawartości potasu. Traktuje się, że potas zwiększa odporność skurczu mięśnia sercowego.

Dzięki potasowi uruchomionemu w owocach wysokie ciśnienie tętnicze już się obniży. Banany można spożywać jako osobną przekąskę lub dodać je do jogurtu lub do owsianki.

Kiwi

Owoce kiwi z świeżym miąższem zawierają potas, również jak pomidory i banany. Zawierają więcej witaminę C, która dodaje jak przeciwutleniacz wolnych rodników.

Jeden produkt kiwi zaspokaja 9% dziennego zamówienia na potas, 7% na magnez oraz 2% na wapń.

Pomarańcze

Picie napoju z dwóch pomarańczy każdego dnia że poradzić w ograniczeniu ciśnienia tętniczego. Efekt w perspektywie obniżenia ciśnienia można zarejestrować po 2–4 tygodniach spożywania soku.

Owoc granatu

Owoc granatu toż wyjątkowo trwały produkt, jaki można zużywać na surowo czy pić w stronie soku. Jedno spośród badań wykazało, że picie filiżanki soku z granatu choć raz dziennie przez cztery tygodnie że poradzić w ograniczeniu ciśnienia tętniczego.

Wyciąg z granatu może decydować element całego śniadania. Myśl jednak, żeby sprawdzić zawartość cukru, jak kupisz gotowy sok. Dodatek cukru może stracić dobroczynny wpływ napoju na zdrowie.

Papaja

Ten ciepły owoc obniżający ciśnienie posiada wyjątkowe rozwiązanie dla pań zmagających się z nadciśnieniem tętniczym. Papaja zawiera potas i inny składnik o udowodnionym działaniu obniżającym ciśnienie u kobiet z nadciśnieniem tętniczym – flawonoidy.

Brzoskwinie i nektarynki

Jedna średniej wielkości brzoskwinia lub nektarynka zaspokaja 8% dziennego zamówienia na potas, 3% na magnez oraz 1% na wapń.

Dla świadomości na wypłacie obniżającej ciśnienie świetną alternatywą dla nowej brzoskwini lub nektarynki będą plasterki tych skutków mrożone bez dodatku cukru. Przed spożyciem owoce można rozmrozić albo zrobić koktajl bez ich rozmrażania.

Pomidory

Badanie spełnione w Finlandii wskazuje, że ogromna zawartość likopenu, czyli karotenoidu ustalonego w pomidorach, możne zmniejszać prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu. Badanie opisane w dziele Neurology objęło 1031 mieszkańców Finlandii w wieku od 46 do 55 lat. Ryzyko wystąpienia udaru mózgu u kobiet z wielkim stopniem likopenu niszczyłoby się o 55%.

Arbuz

Arbuz powoduje olbrzymią zawartość wody dzięki czemu pozytywnie przychodzi na świadomości z zwiększonym ciśnieniem farb czy z nadciśnieniem tętniczym. Arbuz może zarówno zapobiegać wzrostowi ciśnienia u kobiet z odpowiednim ciśnieniem krwi.

Ponadto zysk ten liczy L-cytrulinę, która sprzyja regulację ciśnienia tętniczego zaś je opuszcza. Wśród tego aminokwasy ustalone w owocach mogą hamować wzrostowi ciśnienia tętniczego.

Więc pijmy świeżo wyciskane wyciągi z zysków i warzyw. Czyli jest cokolwiek bowiem istotniejszego w byciu niż zdrowie ?

Zobacz również wolnoobrotowa

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments