Doinwestuj swój rolniczy biznes, czyli kredyty dla rolnika

Doinwestuj swój rolniczy biznes, czyli kredyty dla rolnika

Aktulności artykuły

Jak powszechnie wiadomo zawód rolnika jest bardzo trudny i odpowiedzialny. Wielu ludzi jednak w ogóle go nie docenia.

Doinwestuj swój rolniczy biznes, czyli kredyty dla rolnika

W naszej świadomości tkwi obraz rolnika jako starego, mającego mały rozpadający się traktorek, niewykształconego chłopa, który nie potrafi nic oprócz grzebania w ziemi. Prawda jednak jest zupełnie inna. Obecnie wielu rolników, szczególnie tych, którzy mają wielohektarowe gospodarstwa, są osobami młodymi lub w średnim wieku, często po studiach lub specjalnych kursach. Maszyny rolnicze w takim gospodarstwie są nowe, porządne, wyspecjalizowane i bardzo pomocne w tak ciężkiej pracy na roli. Nie są to już stare Ursusy, które lata świetności mają dawno za sobą. Dawniej zawód rolnika, niejako dziedziczyło się po ojcu. Skoro było pole, maszyny i wiedza przekazywana z dziada, pradziada, to po co szukać jakiegoś innego zajęcia? Tak to własnie kiedyś działało. W obecnych czasach rolnikiem zostaje się z wyboru, a nie z przymusu. Obecnie rolnicy są bardzo niedocenianą grupą zawodową. Miliony osób na świecie marnują jedzenie, bez zastanowienia wyrzucają do kosza zbędne produkty, nie myśląc o tym, jak wiele trudu kosztowało kogoś ich wyprodukowanie.

Rolnicy zmagają się z wieloma trudnościami. Jednym z najpoważniejszych czynników, który znacznie utrudnia pracę na roli jest pogoda. Zarówno brak deszczu, jak i jego nadmiar ma poważne konsekwencje dla zbiorów. Tegoroczne plony z powodu suszy i innych klęsk żywiołowych będą niższej jakości oraz z całą pewnością mniejsze niż rok temu. Szczególnie poważna sytuacja jest w przypadku pszenicy jarej, której zbiory są zagrożone aż w 13 województwach. W niewiele lepszej, ale równie kiepskiej sytuacji, są plony roślin strączkowych, zbóż ozimych, krzewów owocowych i malin. Nie można zapominać o licznych nawałnicach, które przechodziły nad Polską. Pola uprawne były zalewane podczas oberwań chmur oraz gradobić. Trąby powietrzne również niszczyły plony, które stawały im na drodze. Co w takiej sytuacji mają zrobić rolnicy, którzy wczesną wiosną zainwestowali w sadzonki, nasiona oraz różnego rodzaju nawozy? Chcieli zarobić uczciwą pracą na chleb, a stracili wszystko przez warunki pogodowe. Czy jest ktoś, kto udzieli im pomocy i pomoże przetrwać ten trudny czas? Żaden bank nie myśli o tym, aby nieść pomoc rolnikom. Jest jednak portal www.kredyt-dla-rolnika.pl, który dba o rolników i oferuje kredyty dla rolników na doskonałych warunkach. I to jest prawdziwe wsparcie. Oferta jest skierowana, nie tylko do tych, którzy stracili swoje plony w wyniku klęsk żywiołowych, ale również do tych, którzy chcą zmodernizować swoje gospodarstwa, aby zwiększyć ich wydajność i efektywność.

Jeszcze parę lat temu pożyczki, leasingi i kredyty były trudno dostępne dla rolników. Zdecydowanie łatwiej było uzyskać kredyt, osobom prowadzącym własną działalność gospodarczą. Na całe szczęście czasy się zmieniły i rolnicy otrzymują więcej wsparcia niż dawniej. Ogólnie na przestrzeni lat zyskał cały sektor rolnictwa. Na wsparcie finansowe mogą liczyć również rodziny i osoby zatrudnione w gospodarstwie rolnym. To jednak od petentów zależy, czy wybiorą najbardziej dla nich opłacalną ofertę. Portal www.kredyt-dla-rolnika.pl ma na celu wsparcie rolników. Rejestracja wniosków odbywa się drogą mejlową. Jest to alternatywa duża szybsza w porównaniu z tym, że trzeba przyjść do oddziału banku i stać w długiej kolejce w oczekiwaniu na pracownika banku. Tu powstaje pytanie, jak sprawdzimy czy nasz wniosek przez Internet dotarł bezpiecznie na portal? Otóż błyskawicznie otrzymujemy wiadomość zwrotną w formie e – maila lub wiadomości SMS. Osoby starające się o pomoc finansową mogą liczyć na wsparcie profesjonalisty na każdym etapie starania się o dany produkt. Dzięki temu rolnicy w każdej chwili będą mogli uzyskać niezbędne dla nich informacje lub znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Jest to bardzo duże ułatwienie, ponieważ pomoc eksperta jest całkowicie bezpłatna, a w sytuacji problemów finansowych, ta informacja jest bardzo istotna. Doradcy zrobią z całą pewnością wszystko, aby wybór dokonany przez klienta był dla niego najkorzystniejszy. Pożyczka udzielana jest bez zaświadczeń z gminy, z Urzędu Skarbowego i z KRUS. Niektóre oferty wymagają zaledwie określenia dochodu za pomocą spisanego własnoręcznie oświadczenia. Rolnikom najłatwiej starać się o pożyczkę pozabankową od firm, które nie wymagają dodatkowych dokumentów, gdyż jest to duża oszczędność czasu. Po wypełnieniu wniosku należy czekać na kontakt konsultanta, który zadzwoni w ciągu kilku godzin i przedstawi warunki i możliwości otrzymania pożyczki. Nadmienić należy, że pożyczkobiorca nie zawsze jest sprawdzany w BIK. Oznacza to, że nawet jeśli wystąpiły opóźnienia w spłatach innych kredytów w przeszłości, nie zawsze ma to wpływ na decyzję o przyznaniu pożyczki w firmie kredytowej. Udzielona pożyczka może być przeznaczona dla osób prowadzących gospodarstwo rolne lub inną działalność rolniczą określoną w ustawach.

Reasumując, polecam portal www.kredyty-dla-rolnika.pl, dla wszystkich rolników, którzy chcą zdobyć pieniądze na modernizację własnego gospodarstwa lub borykają się z problemami finansowymi, które dotknęły ich przez warunki pogodowe. Korzystając z pomocy z portalu www.kredyty-dla-rolnika.pl, Wasze życie zmieni się na lepsze.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments