ziemia na sprzedaż

Ziemia w pomorskie sprzedam

Pomorskie

Inwestowanie w rolę stoi się w rodzimym świata jeszcze bardziej łatwe, chociaż jednocześnie warto jest zapamiętywać na uwadze to, że zasoby gruntów to nie jest worek bez dna. Stanowią w Polsce gminy, które w ostatnich dekadach gruntami gospodarowały oszczędnie rozkładając to na poziomy. Niektóre biedniejsze, z tematami finansowymi, szybko pozbywały się części nie patrząc na to, jakie dochody będą uważały w perspektyw. A jednak ziemia jest jeszcze dużo istotna, nawet w ostatnich pozornie mniej idealnych miejscach.

Ziemia w Słupsk sprzedam

 

Jak toż się zmieniało

Do połowy lat dziewięćdziesiątych ogromnej większości mieszkańców miast bycie ziemi na wsi było dopiero pustym hasłem. Potem jeszcze bardziej poszukiwane stało się hasło „agroturystyka” i ilość mieszczuchów postanowiło spróbować tej gałęzi turystyki. Pokazało się po latach, że dla przeciętni spośród nich pracę agroturystyczna broniła się jedynym źródłem (czasem) niemałych dochodów.

Warto jednak powrócić do 1990 roku, jak to rozwiązano pegeery. Ówczesna AWRSP (Agencja Własności Rolnej Skarbu Państwa) zaczęła wyprzedawać lub oddawać w dzierżawę ogromne areały ziemi popegeerowskiej.

Więc specjalnie na ostatnim zastosowała tak zwana (istniała szybko) „nomenklatura” i część z obecnych kobiet do dzisiaj posiada wielohektarowe gospodarstwa gromadząc się w wysokiej wartości na hodowli bydła. Posiadanie takich areałów okazało się niezwykle opłacalne wraz z wejściem Polski do Grupy Europejskiej z czym oczywiście wiążą się do ostatniej pory niemałe dopłaty do ziemi rolnej.

Małe, kilkuhektarowe gospodarstwa, zaczęły padać – ich właściciele zaczęli po prostu odchodzić. Natomiast ogromnym wzięciem rozpoczęły się cieszyć działki nad jeziorami, pomimo tego, że należą do wybranych. Mówi to przede każdym Wysokich Jezior Mazurskich również ich najbliższych okolic.

Zaś w mieście

Na przełomie ostatnich tysiącleci zdynamizował się mocno trend budowania domów na obszarach podmiejskich. Otoczenia miast rozpoczęły się stawać ogromnymi noclegowniami dla osób działających w dorosłych aglomeracjach. Ponadto zaczęto wypierać z miast zakłady produkcyjne. Dlatego powodzeniem rozpoczęły się cieszyć wolne części w powierzchniach ekonomicznych, co się i kojarzy z pomocami podatkowymi.

W centrach takich miast jak Warszawa pod wieżowce stosuje się każdy skrawek gruntu. To powoduje nierzadko kontrowersje, ale często pozwala niwelować przypadkową, niską zabudowę handlową.

Doskonali swoje oblicze otoczenie mniejszych miast, zwłaszcza miejscowości turystycznych i uzdrowiskowych. W ostatnich dekadach niektóre spośród nich podwoiły swoją powierzchnię za sprawą nowych lokali jednorodzinnych.

zobacz również Jak Polacy zmieniali podejście do ziemi

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments